top of page
auto-bek-banner-1920x400-mazda-2.jpg

V našem moderním showroomu si můžete prohlédnout, osahat a samozřejmě i, v rámci demo jízd, vyzkoušet aktuální modely vozů značky Mazda. Naši proškolení prodejci vám vše rádi vysvětlí a poradí nejen při výběru vašeho nového vozu Mazda, ale společně najdete i nejlepší řešení pojistění či případného financování.

Značku Mazda respektujeme nejen s úctou, ale především podle těchto tradic:

Co vlastně znamená „Jinba Ittai“, jeden ze sloganů Mazdy?

Součástí komunikace Mazdy je již delší dobu slogan „Jinba Ittai“, volně přeloženo do angličtiny jako „Drive Together“, do češtiny pak „Řídit (to) Společně“. Jak ale tomuto výrazu rozumět? Rozhodně se nejedná o další z vyprázdněných reklamních sloganů, jakých kolem nás dnes létá tisíce. Naopak. Filosofie Jinba Ittai vychází z prastaré filosofie a japonského smyslu pro harmonii.

Výraz „Jinba Ittai“ označuje v japonštině souznění mezi koněm a jezdcem. Termín se stal krédem konstruktérů Mazdy už při vývoji nejprodávanějšího roadsteru Mazdy MX-5, tam ale neskončil. Tento výraz definuje ducha celé automobilky. Ale co tím vlastně v Mazdě mysleli?

Vše vychází z umu japonského kavalerijního lučišnictví, při kterém musí být kůň a jezdec v dokonalé harmonii, aby šíp přesně zasáhl svůj cíl. Podle přesvědčení pracovníků Mazdy by se auto mělo stát prodlouženým tělem pilota, stejně jako se kůň stává prodlouženým tělem svého jezdce. Tuto filosofii je nejzřetelněji znát v podáni ikonického roadsteru MX-5. Jedná se o vůz, který si navzdory všem moderním změnám zachoval ducha čirého zážitku z jízdy. Tak jako jezdec pádící krajinou „srostl“ se svým koněm, vaše ruce jako by prorostly až do volantu a řízení Mazdy. Navodit tento pocit bylo i cílem japonské automobilky. Dosáhnout absolutního souznění mezi řidičem a strojem, který je dokonale ovládán, přičemž si sám žije svým životem. Řidič by měl mít zkrátka pocit, že auto je další částí jeho těla. Pocit, že s ním může hýbat tak lehce jako s vlastní rukou. Řízení se pak stává zábavou.

Koncept Jinba Ittai je zásadní pro pochopení statutu Mazdy jako opravdu ojedinělé automobilky. Zjistíte, že principem značky není vyrábět automobily masově, jako spíš poskytovat řidičům naprosto dokonalé pocity z jízdy a emoce, které u jiných značek budete hledat marně.

Podívejte se tedy sami na video, kde filozofii popisuje Takao Kajima, bývalý programový manažer již zmiňované Mazdy MX-5.

BUSHIDO – 8 morálních principů samuraje:
 

 1. Gi – Spravedlnost
  Základním principem kodexu bušidó je, že bys měl být spravedlivý a čestný ve všech svých interakcích s ostatními. Bojovníci by měli přemýšlet o tom, co je pravdivé a spravedlivé, a být spravedliví ve všem, co dělají.

   

 2. Yū – Odvaha
  Ti, kdo nejsou odvážní, nežijí vůbec. Žít odvážný život znamená žít naplno. Bojovník by měl být odvážný a nebojácný, ale to by mělo být zmírněno inteligencí, rozvahou a silou.

   

 3. Jin – Soucit
  Pravý bojovník by měl být silný a mocný, ale měl by být také empatický, soucitný a chápavý. K soucitu je třeba respektovat a uznávat pohled druhých.

   

 4. Rei – Respekt
  Pravý bojovník by měl být ve styku s ostatními uctivý a neměl by cítit potřebu dávat najevo svou sílu a moc nad ostatními. Pro úspěšnou spolupráci je nezbytné respektovat pocity a zkušenosti ostatních a být při jednání s nimi zdvořilý.

   

 5. Makoto – Integrita
  Měli byste si stát za tím, co říkáte. Nemluvte prázdná slova - když řeknete, že něco uděláte, mělo by to být stejně dobré jako splněné. Když budete žít poctivě a upřímně, budete si moci zachovat svou integritu.

   

 6. Meiyo – Honor
  Pravý bojovník bude jednat čestně nikoliv ze strachu z odsouzení druhých, ale kvůli sobě. Rozhodnutí, která činí, a činy, které vykonává, by měly být v souladu s jeho hodnotami a jeho slovy. Takto je čest chráněna.

   

 7. Chūgi – povinnost
  Bojovník musí být loajální vůči těm, za které je zodpovědný a které má povinnost chránit. Je důležité dodržovat to, co řekneš, že uděláš, a být zodpovědný za důsledky svých činů.

   

 8. Jisei – Sebeovládání
  Sebeovládání je důležitou ctností kodexu bušidó a je nutné k jeho správnému dodržování. Není snadné vždy dělat to, co je správné a morální, ale díky sebeovládání a disciplíně bude člověk schopen jít cestou pravého bojovníka.

 

Co je to Feng-Shui?

 

Jedná se o umění nebo soubor zásad, které vám pomůže zorganizovat své okolí s tím, jaký jste a čeho chcete dosáhnout. Ačkoli umění feng-shui je staré tisíce let, nedá se o něm tvrdit, že je zastaralé, nebo dokonce mrtvé. Naopak se nyní dostává velmi do povědomí i běžných lidí.

Feng-shui je umění a zároveň tak trochu věda… Feng-shui je složité a přesto velmi jednoduché. Jistě, určitě to zní poněkud… divně, ale chce se na toto umění podívat s odstupem. Prostory ve kterých žijeme mohou mít dopad na naše zdraví nebo fyzickou kondici, ovlivňují naší náladu a výkonnost. A na tom stojí feng-shui.

Lidé praktikující feng-shui jsou přesvědčeni, že díky přijetí několika zásadních principů vám může pomoci zlepšit všechny aspekty vašeho života.

 

Feng-shui rozděluje svět na 5 prvků:

 • Dřevo – kreativita a růst

 • Oheň – vedení a smělost

 • Země – síla a stabilita

 • Kov – zaměření a pořádek

 • Voda – emoce a inspirace

bottom of page